English فارسی

جستجو:
  

لزوم توجه به مکانیزاسیون باغاتمحمدعلی طهماسبی معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص مهم‌ترین سیاست دولت در تولید محصولات کشاورزی اظهار داشت: بر اساس اقتصاد مقاومتی مهم‌ترین سیاست دولت برنامه‌ریزی برای مثبت کردن تراز تجاری است که از همین رو در تولید محصولات کشاورزی با این ضریب سطح اشتغال در کشور افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه پرداختن به اراضی شیب‌دار از جمله مهم‌‌ترین سیاست‌های محوری وزارتخانه است اشاره کرد و گفت: توسعه کشت در اراضی شیب‌دار و کم‌بازده که بیولوژیک خود را از دست داده‌اند و وابسته شده‌اند بایستی با حمایت  و واگذاری تسهیلات کشاورزی نهال در این اراضی کشت شود تا اشتغال مستعد و تولید پایدار فراهم آورد.

طهماسبی بیان کرد: از 2 میلیون و 600 هزار هکتار اراضی باغی کشور بیش از 400 هزار هکتار در مرحله نهال قرار دارد که طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته در سال‌ 94 بیش از 17 میلیون تن محصولات باغی در کشور تولید شده است.

با توجه به این آمار، ضرورت توسعه مکانیزاسیون باغات و توجه به ماشین‌آلاتی که توانایی کار در شیب‌های تند باغات را دارند باید در دستور کار قرار گیرد. از جمله این دستگاه‌ها می‌توان به تراکتورهای باغی کمرشکن COBRAM 60AR با توانایی کار در شیب‌های حدود 20 درجه، و تراکتورهای دوچرخ با قابلیت قفل دیفرانسیل نظیر BCS-FERRARI 340 و BCS740 اشاره نمود.


فیلم