English فارسی

جستجو:
  

کشاورزان خوزستان در اعتراضی اروپایی


کشاورزان خوزستان اعتراض خود را به روش کشورهای اروپایی اعلام کردند

به گزارش پایگاه خبری دهقان، کشاورزان دو شهر خوزستان در اعتراض به عدم پرداخت مطلباتشان، همراه با تراکتورهای خود در ورودی شهر به سبک کشورهای اروپایی حاضر شدند و حدود نیم ساعت تردد ماشین ها در جاده تزانزیتی اهواز به سمت اندیمشک را با ترافیک سنگین همراه کردند. کشاورزان که پیش از نیز در مقابل فرمانداری حاضر شده بودند خواستار پرداخت سریعتر مطالبات خود هستند.  
تاخیر در پرداخت خرید تضمینی ذرت به کشاورزان خوزستانی، صدای اعتراض آنها را درآورده و کشاورزان به دلیل این بی پولی با مشکل کشت مواجه شده اند. کشاورزان خوزستانی که باید بلافاصله بعد از برداشت ذرت، همان زمین را گندم کشت کنند نیاز مبرمی به پول فروش ذرت برای خریداری بذر گندم، کود، سوخت و دیگر هزینه ها دارند اما تاخیر در پرداخت این پول مشکلات زیادی را برای آنها ایجاد کرده که صدای اعتراض آنها را در آورده است.

برخی از مسئولین ذیربط، علت تاخیر در پرداخت پول کشاورزان را اینگونه توضیح می دهند:

 دولت برای خرید ذرت پولی تامین نمی کند و این پول را باید سازمان جهاد کشاورزی با دریافت تسهیلات از بانک ها تامین کند که سازمان پولی را که از بانک دریافت می کند به کشاورز می دهد و بعد از فروش ذرت پول بانک را پرداخت می کند.

تعاون روستایی هم اعلام کرد: طی تماس هایی که با تهران داشتیم آنها قول دادند تا طی روزهای آینده پول مورد نیاز را تامین کنند تا به کشاورزان پرداخت شود.


فیلم