English فارسی

جستجو:
  

کشاورزی شاه‌بیت توسعه اقتصادی و خودکفایی کشور است.به گزارش ایسنا، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی جهاد کشاورزی در مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان جهادکشاورزی البرز که در محل موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد، طی سخنانی اظهارداشت: کشاورزی در بسیاری از کشورهای در حال توسعه بخش غالب اقتصاد ملی است و 45 تا 90 درصد تولید و 60 تا 96 درصد اشتغال جامعه را تشکیل می‌دهد، در کشور ما نیز کشاورزی ظرفیت‌های فراوانی دارد که باید به آن‌ها پرداخت.

وی اشاره کرد: شرایط اقتصادی فعلی نشان می دهد که اکنون زمانی است که باید به صورت پایدار و همه جانبه از بخش کشاورزی حمایت شود و در حوزه های مرتبط با این صنعت بازنگری های جدی انجام گیرد و با تامین به موقع و مناسب نهاده های کشاورزی، تنظیم بازار خرید تضمینی و عرضه محصولات، تقویت صنایع تکمیلی، مکانیزه شدن مراحل کاشت، داشت و برداشت از گام هایی است که می تواند در مسیر بالندگی صنعت کشاورزی اثرگذار باشد.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه افزایش تولید در کشور سبب بهبود اوضاع اقتصادی و در نتیجه حفظ اقتدار و عزت مردم می‌شود، خاطرنشان کرد: در دوره جدید ظرفیت‌های ویژه‌ای به وزارت جهاد کشاورزی بازگشته است.

وی اضافه کرد: برای رونق کشت های متراکم و گلخانه ای باید با برنامه ریزی گام برداشت و محصولات را مطابق با استانداردهای بین المللی تولید کرد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود از توسعه بخش کشاورزی به عنوان شاه بیت استقلال و خودکفایی جامعه یاد کرد و گفت: ایران جز 10 کشور برتر در حوزه تولیدات کشاورزی است، با توجه به شرایط امروز افزایش تولید محصولات می تواند به بهبود اوضاع اقتصادی و خودکفایی جامعه کمک شایانی کند.

وی در پایان به ظرفیت های کشاورزی استان البرز اشاره کرد و افزود: وجود موسسه تحقیقاتی کشاورزی در البرز پتانسیل ویژه ای است که می‌تواند البرز را به قطب کشاورزی کشور تبدیل کند.

منبع:http://isna.ir/fa/tag/f549c106f3bcae7e703c8f612c29f4a6/%D9%83%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%B2%D9%8A


فیلم